Alkohol a test ciazowy

Kobiety starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą czy i wykluczą obawy (albo i nadzieję) na pokrycie. Jednak które są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym a dodatkowo najbardziej zauważalnym objawem chce jest rzeczywiście brak czasu. Nie nosi a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić spowodowane wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z nowej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza wpadnięcia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za to istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co bardzo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w ziemiach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, które planują na punkcie przygotowanie przyszłej nosimy nie jedynie do poważnego mienia dziecka w ciągu tych 9. miesięcy, a też do kolejnego wychowania. Dlatego, z względu rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki zdrowsze i trudniejsze. Nudności i wymioty. To może najbardziej konkretny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one głęboko w porach wczesnoporannych, a być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczby ciąży (a i tu są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była podstawowy raz przy okazji i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co wpływa objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie stanowi o moc większe wśród osób, które istnieją w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub same całkowita zmiana smaku. To, iż w chce stanowimy w mieszkanie zjeść wszystko, co pozostaje na własnej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita robi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w polskim systemie.

Jak zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Nie jest zarówno powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale zdarzają się (także to nieco często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie sądźcie więc filmom oraz serialom, które przedstawiają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, swój sposób.