Badanie nasienia eskulap sieradz

Badanie płodności u mężczyzn polega przede każdym na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest ważnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które czerpią z jaj i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Pytanie to powinno się przygotować w sezonie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać również po drugiego typie urazach w ziemi krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do badania muszą zostać spełnione pewne standardy. Negatywnie na produkt mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać odebrana w okresie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna i zostać dana w odpowiedni rodzaj.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są oraz inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi poleca się i innego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono rozwiązanie wiązania się przeciwciał z plemnikiem. Musi być ich naprawdę dużo dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też nowego sposobie infekcje. W punkcie ich wykluczenia wykonywane są badania mikrobiologiczne.