Bezpieczenstwo funkcjonalne systemow sterowania maszynami

Wiele osób daje sobie pytanie: co to stanowi ograniczona bezpieczeństwa także do czego jest? Odpowiedź można znaleźć w poniższym artykule.

Alternatywa zaworów Płytki bezpieczeństwa są zamiennie określane mianem głowic bezpieczeństwa. Podaje się je w charakterze zabezpieczenia różnych sprzętów i akcesoriów procesowych przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Widoczne są w niskich cenach, zdecydowanie niższych niż zawory, więc są dla nich wyjątkową alternatywę. W moc sposobach dostosowuje się połączenie zaworów zaufania i płytek bezpieczeństwa, dzięki czemu wytwarza się podwójną ochronę. Bardzo często, jako rodzaj zabezpieczenia stawia się płytkę bezpieczeństwa bezpośrednio pod zaworem bezpieczeństwa. Dzięki temu jedyny zawór jest chroniony przed złym działaniem czynników atmosferycznych oraz przed nowego typu zabrudzeniami. Nie cierpi potrzeby przeprowadzania testów UDT w kontaktu do płytek. Zawory muszą kosztować tego standardu testy każdego roku.

Inne sposoby Różne typy płytek bezpieczeństwa mogą być obsługiwane w drugich urządzeniach. Najczęściej wdraża się najprostsze płytki z nacięciem, które pękają w monecie pojawiania się zbyt wysokiego ciśnienia w urządzeniach czy maszynach. Płytki można zastosować w urządzeniach, które odbywają pod bardzo szerokim ciśnieniem. Mogą wówczas istnieć np. zasuwy odcinające, układy szczelności, układy pneumatyczne, układy hydrauliczne itp.

Zastosowanie Płytka bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) znajduje użycie w sfery spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, w więc wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko awarii wywołanej niekontrolowanym i gwałtownym wzrostem ciśnienia w urządzeniach, układach czy maszynach.