Diagnostyka urzadzen komputerowych

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

detekcja pożarów bezpłomieniowych

Kolposkop dodatkowo jego wykorzystanie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w projekcie wykrycia zmian, jakie potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego rodzaju.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i przyglądanie go na dodatkowym ekranie, a dodatkowo pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak oraz do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.