Drukarka fiskalna posnet thermal

We wszystkich sklepach, także internetowych, lecz oraz w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich i innych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to odpowiednio oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla kupującego również możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony ludzie do rozliczeń z fiskusem, są być zamieszczane na profesjonalnej rolce w grupie papierowej, czy może powinny być wyłącznie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W sukcesu klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego właściwości. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich ludzi do sklepów, na stoiska w centrach handlowych czy do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w pewnym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

system mrp

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej może otrzymać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.