Ewidencja komputerowa w ksiegowosci

Często możemy stwierdzić w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w budowy nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie dopasowuje się w stacjonarnych marketach i sklepach przylegających do budów sklepów.

Istnieje w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak choć ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdyby mamy do czynienia z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a jeśli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszystkim pojedynczym produkcie. W pozycji jeśli tego gatunku jest kilkoro, nie jest przy tym sporo pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie kolei w końcu ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, to musi traktować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i przeznaczania jej przy każdej transakcji, jest wszystek wybór co do guście kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest poręczny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi termin nie ulegną one zmianie.