Gastronomia e arte

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania stanowi reakcję na badanie, co wtedy stanowi płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we właściwe miejsce za wielkiego ciśnienia, które zachodzi na koniec awarii. Urządzenia mogą stanowić brane w różnych sposobach. Różnią się między sobą w relacje od typie instalacji i medium. Mogą stanowić nowe typy, inne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na etapie produkcji. Potrafią istnieć wyjątkowo zrobione z pozostałych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który został ukształtowany w końcu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią być indywidualnie dobrane do rodzaju instalacji czy urządzenia. Wytwarzane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie największą renomą bawią się płytki, które korzystają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży bezpośrednie są płytki nacinane laserowo, przy wykorzystaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo słynne jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka jest dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które powstają w skutku działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.