Gaszenie pozarow film chomikuj

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi więc największy a dużo znaczący środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią decydują. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co działa z wodą. Z zmian proszki gaśnicze są najszersze użycie. W zależności z posiadanego składu mogą stanowić wykorzystywane do gaszenia niemal całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najprostszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki i takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje swoje zadanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

mikroskopy metalograficzne

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Może być zwracana w wypadkach płonięcia tych jedynych produktów. Zasadnicza różnica między parą oraz wodą liczy na tym, że wodę można brać w pewnym miejscu, a parę wyłącznie w osobnych pomieszczeniach o pojemności nie dłuższej niż 500 metrów kwadratowych. W szerszych pomieszczeniach działanie pary wykazuje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do innych substancji, ale jeszcze podstawy ich przerabiania i dawania w region pożaru.