Konkurencja a rozwoj firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek nasz sklep w kajecie. W tym samym, w którym mówił ewidencje sprzedaży. Natomiast jego biznes nie był jedynie efektów oraz produktów, co na dowód nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych zapewne być kilkadziesiąt rodzajów. Spisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli czerpiemy z bardzo oryginalnej techniki przechowywania, jaką jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Z poradą przychodzi firma Comarch, sam z największych twórców oprogramowania na Polskim rynku oraz przekazywany przez niego wms program magazynowy. To niepowtarzalne i bardzo zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych materiałów oraz owoców. Łączy się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które dobrze ze sobą współpracują, a wraz stanowią świetne lekarstwo dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi bazę katalogu i pomaga stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada naszej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla jednych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy generować dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości lekkich oraz dużych stanów, ustawiać znaczenia dla poszczególnych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje możliwość etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To oczywiście dodatki, do ważnego zadania, jakim jest organizowanie, przesuwanie, leczenie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten stosuje dyspozycje, wydawane przez pracodawcę, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak kluczowe elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na poziomie dokumentów handlowych, a nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.