Mikroskopy szkolne z lusterkiem

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki mebel będzie nam potrzebny. Oprócz innego sposobu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście chciałoby nam na ostatnim, aby stanowiło ich jako bardzo, bo miejsca z ich skorzystaniem bardzo podobają się młodym i wynoszą jednego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_nano_e/Novitus NANO E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Kiedy szefostwo zapoznało się z polskim zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w bliskiej specyfikacji wskazaliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, a również wymieniliśmy mikroskopy znanej firmy. Wiedzieliśmy, że wydaje ona sprzęt wysokiej jakości, ale niestety ważniejszy z innych dostępnych na rynku. I tego rzeczywiście dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że można przecież kupić sprzęt w przyzwoitszej cenie. My z serii nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie potrafią się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy naprawdę łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę a teraz szkoda gotowa. A jeśli wykonywali na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy od niej gwarancję zarówno na uszkodzenia mechaniczne, dokładnie w ograniczonym zakresie, ale lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze atuty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wnioskowaliśmy. Z innym zamówieniem nie było odpowiednich problemów, zatem szybko wysłaliśmy listę potrzebnych sprawy do marki i wyglądali na przesyłkę. Po jej osiągnięciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i następny zaczęliśmy wyposażać pracownię. Zaraz po kilku dniach można było wykorzystać z kolejnych prac. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na każdej lekcji dzieciaki dopytywały, czy właśnie będzie silna zastosować ten instrument oraz czy można coś sobie szybko obejrzeć.
Wykazałoby się, że niektóry przez nas sprzęt sprawuje się doskonale, nie kładzie się, a ewentualne drobne uszkodzenia można łatwo naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.