Napoje zimne i gorace charakterystyka

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na dobre napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto zapoznać się tworzyć je jednemu. Istnieje obecne nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale same zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najpopularniejszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest miły, pyszny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na wszystkim stoisku. Jedynym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła praca będzie idealnym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne artykuły to wciąż nie wszystko. Trzeba mieć podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest mnóstwo takich artykułów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej wykona nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale więcej na dowód do robienia mrożonej kawy.