Oczyszczenie energetyczne

Filtry magnetyczne stanowią dość nową naukę w terenie oczyszczania cieczy z części. Oraz są standardowym rozwiązaniem w sukcesu olejów, a też płynów chłodzących. Filtracja magnetyczna jest znacznie ekonomiczna, skuteczna i ekologiczna.

Filtry magnetyczne w pierwszej mierze przeznaczone są do zabezpieczenia przemysłowych instalacji centralnego ogrzewania, a i gorącej wody. Dane są jednocześnie do ochrony instalacji chłodzących oraz grzewczych, a ponadto wszelkiego typie urządzeń, które są włożone w omawianych instalacjach. Filtry magnetyczne zabezpieczają przede każdym przed zanieczyszczeniami ciałami stałymi. Filtry magnetyczne zależą w pierwszej wadze do zapobiegania wszelakim uszkodzeniom instalacji oraz położonych w niej urządzeń. Też uważają na celu podniesienie efektywności zainstalowanych magnetyzerów. I dają możliwość obniżenia kosztów eksploatacji czy konserwacji urządzeń oraz zmniejszają opory przepływu wody lub cieczy w budowy.
Filtr magnetyczny ma dużo korzyści, i jednocześnie bardzo wielu zastosowań. Z filtrami magnetycznymi można się spotkać przy budowach wodociągowych (zasilanie wodą instalacji), przy budowach zamkniętych, przy pomocy pojedynczych urządzeń zasilanych wodą użytkową (przykładowo pralka), w instalacjach z wymuszoną cyrkulacją.
Wybierając odpowiedni filtr magnetyczny należy skoncentrować się przede wszystkim na parametrach procesowych. Chodzi tu w centralnej mierze o charakter, rodzaj cieczy procesowej, ilość oraz siła zanieczyszczeń, a także wydajność, jaką chcemy osiągnąć i oczekiwana skuteczność filtracji.
W filtracji magnetycznej nie jest materiałów wykorzystujących się. Elementy robocze filtra można wyczyścić, a też filtry magnetyczne posiadają niski opór przepływu. Niektóre filtry magnetyczne posiadają możliwość wyłapywania cząstek o wielkości poniżej 1 mikrona. Zanieczyszczenia z filtra usuwane są w perspektywie półsuchej, dlatego ubytek cieczy jest wysoce mniejszy. Jednakże filtracja magnetyczna rodzi większe koszty inwestycyjne. Przede wszystkim koszt filtra magnetycznego jest istotnie szerszy niż w przypadku standardowych filtrów membranowych. W prawdzie jest obecne cała wada filtrów magnetycznych, która jest bardzo szybko niwelowana dzięki wysokiemu zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych.