Odkurzacz centralny aeg 855

Tradycyjne odkurzacze wykorzystywane w gospodarstwach domowych określają się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz stoi w sprzątanym pomieszczeniu po dokonaniu odkurzania. Zawartość alergenów tych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u kobiet uczulonych na pyłki oraz chorych na astmę. Niestety, nawet filtry wodne podawane w poszczególnych odkurzaczach nie tłumaczą bieżącego punktu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z częściami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz pierwszy jest rozwiązaniem wygodniejszym także bardziej higienicznym. Obsługa odkurzacza jest niezmiernie popularna, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centra, który tworzy jednostkę centralną. Odkurzacz centralny budowany jest na zwykle w wnętrzach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i doskonale sprawdza się w hotelach, apartamentowcach, biurach oraz warsztatach. Jednostka centralna odkurzacza jest związana przewodami systemowymi z gniazdami ssawnymi – na wszelkiej kondygnacji sprzątanego budynku organizowane stanowi jedyne gniazdo, co umożliwia oczyszczanie pomieszczenia bez potrzeby przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na wprowadzeniu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym sterowaniem do jednego z centrów ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza kończy się za pomocą włącznika zlokalizowanego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, a tenże pojemnik oczyszczany jest raz na parę miesięcy. Powietrze zassane przez urządzenie zostaje odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu lub zbyt sprawą wyrzutni w granicy. Cechą odkurzaczy istotnych istnieje ponad odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od miejsc mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w pewnych godzinach.