Pakowanie prozniowe silvercrest

Produkty spożywcze coraz częściej umieszczane są w typowych warunkach, aby wydłużyć okres ich noszenia a dodatkowo zmniejszyć ryzyko zepsucia przy kontakcie z powietrzem czy z własnymi materiałami. Obecnie pakowanie próżniowe żywności spotyka się nie wyłącznie w magazynach, lecz też w punktach gastronomicznych albo w własnych mieszkaniach. Pakowanie próżniowe kupi na przechowywanie żywności w własnych warunkach nawet przez wiele miesięcy.

Na czym polega pakowanie próżniowe żywności? Do tego sensie poleca się specjalne rodzaje woreczków foliowych lub plastikowych pojemników, w jakich składane są produkty żywnościowe. Następnie korzystając ze profesjonalnych urządzeń z pojemnika lub worka odciągane jest powietrze, a plastikowy pojemnik lub worek jest dodatkowo, szczelnie zamykany (foliowy worek jest jeszcze zgrzewany). W warunkach domowych z pojemników próżniowych odsysane jest powietrze za pomocą specjalne ręcznej pompki.

Co daje próżniowe pakowanie żywności? Na pewno wydłuża czas przechowywania różnych produktów żywnościowych. W zamrażarkach zamknięte próżniowo mięso może istnieć magazynowane przez 26 miesięcy, znacząco wydłuża się także okres przechowywania ciała w lodówce czy produktów sypkich, noszonych w temperaturze pokojowej. Próżniowe pojemniki zabezpieczają żywność przed działaniem powietrza, ale również grzybów czy drobnoustrojów, które często powodują psucie żywności. Zamknięte próżniowo produkty zachowują wszystkie walory smakowe i zapachowe, jednocześnie również zachowując swoją strukturę.

W pomieszczeniach prywatnych poleca się także specjalne próżniowo zamykane słoiki do przechowywania przetworów oraz specjalne korki do zamykania próżniowo butelek. Dzięki korkom po otwarciu wino potrafi istnieć przechowywane nie przez 2 dni, tylko przez 20 - 25 dni. Korek zabezpiecza wino przed oksydacją, a samo wino zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe.

Oprócz żywności w pojemnikach próżniowych potrafi żyć zarówno przechowywana odzież, która posiada mniej miejsca dzięki wykorzystaniu próżni do pakowania.