Pakowarka prozniowa profi cook opinie

Każdego roku w Polsce marnowane są setki ton żywności. Dzieje się właśnie dlatego, że kupujemy więcej jedzenia niż jesteśmy w stopniu skonsumować. Aby temu zapobiec, odpowiednim lekarstwem jest narzędzie do pakowania próżniowego żywności.
W czasie poświątecznym, liczymy w lodówce, mnóstwo produktów, których nie będziemy w stopniu zjeść. Jak wszystkiego roku, czyli wtedy na Boże Narodzenie, czy Wielkanoc, kupujemy za dobrze jedzenia, ulegając magii przedświątecznych zakupów. Pakowarki próżniowe są doskonałym lekarstwem na tego rodzaju problemy.

 

próżniowe pakowaniePakowanie próżniowe żywności - Multivac P100

Dzięki próżniowemu przechowywaniu żywności możemy kilkukrotnie przedłużyć jej czas przydatności do użytkowania. Tak zapakowana żywność, nie traci swej konsystencji, ani właściwości odżywczych, jej smak oraz dodatek i są zachowane. Pakować można praktycznie wszystko, najczęściej jednak sięgamy po urządzenie próżniowe, aby zapakować ryby, mięso, czy wędliny, jak jeszcze dania gotowe, które również znacznie dłużej zachowają przydatność do spożycia, co posiada ważne znaczenie po świętach. Poza przedłużeniem trwałości produktów spożywczych, pakowanie próżniowe zapobiega powstawaniu zmarzliny w wynikach przechowywanych w zamrażalniku, a jeszcze utracie wilgotności.
Na zbytu jest niemało różnych typów akcesoriów do próżniowego pakowania żywności. Dla gospodarstw domowych dedykowana jest pakowarka bezkomorowa. Stanowi wtedy urządzenie w dość przystępnej cenie (od kilkudziesięciu do niecałych dwóch tysięcy), bardzo proste w obsłudze, wymagające stosowania woreczków moletowanych. Nie są one zbyt tanie, ale zakup rolki tej folii starcza na dużo długi okres. Proces pakowania polega na ostatnim, że najpierw zgrzewa się sam koniec folii, następnie do zabiegu ubiera się produkt, po czym skleja się drugi brzeg worka, i jednocześnie powietrze jest odessane. Zaletą urządzeń bezkomorowych, jest także to, że potrafimy bez problemu zapakować nietypowy rozmiar produktu, np. bardzo dużą kiełbasę. Nie potrzebujemy do tego planie używać innych woreczków, gdyż te przeznaczone do swej pakowarki, są w rolce, to sami dobieramy odpowiedni rozmiar.