Pojemniki gn

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W zależności od projekcie i sposobie mogą być określone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które siedzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura pyłów nie może żyć idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza i nie że żyć mowy o agresywności pyłów.

http://erp.polkas.pl/ustawic-wspolprace-programow-sage-symfonia-handel/

Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on ruszany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zadanie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek momencie produkcji, także w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z elementów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.