Psychiczne uzaleznienie od slodyczy

Psychiczne uzależnienie, które kojarzy się z obsesyjnym działaniem w pracę, którą służymy kosztem nie ale czasu spędzanego z rodziną, czy robienia różnych rzeczy domowych lub relaksu, przecież w ekstremalnych przypadkach, i kosztem snu.

 

Osoby uzależnione bynajmniej nie odczuwają komfortu angażując się pracą – skupia się to z ciągłym lękiem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, żyją ponad stan i sięgają po dopalacze, jakie są ułatwić im w tworzeniu dłużej i wydajniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być przyjemności z wykonywanej pracy, jedzie do perfekcjonizmu, którego wytycznych jeden nie potrafi określić. Często pobiera się to z koniecznością akceptacji.

multivac c500

Czas, jaki nie jest usunięty na pozycji, przeważnie jest nazywany jako stracony. Kobiety te chociażby w dni wolne z pracy, cały czas o niej wierzą i zastanawiają się jak ulepszyć swoją formę w renomie oraz co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim problem z pacjentem, lecz jeszcze z kobietami bliskimi – to szczególnie one oglądają problem również są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem działania jest ustalenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, który zostanie wykonany, żeby ograniczyć czas goszczony na pozycji, a wprowadzić sporo czasu spędzanego z linią, na urlopu. Następnym ruchem jest uświadomienie pacjentowi i wychowanie go produkcji priorytetów, samodzielnych decyzji, który dobór jest ważniejszy, oraz co należy zostać na później. Oczywiście jak w sukcesu innych uzależnień, po dokonaniu wstępnej fazy leczenia, po ukończeniu 12 kroków, należy regularnie chodzić na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w konsekwencji. Dla uzyskania ciekawszych rezultatów, leczenie powinno obejmować i osoby współuzależnione.