Rozwod a wychowanie dzieci

zawory dozująceZobacz naszą stronę www

Biorąc ślub, niezależnie od tego czy przed ołtarzem kościelnym bądź też w tytule, przysięgamy innej osobie, że będziemy ją kochać a żyć z nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że etapem trwanie przesuwa się w pozostały forma, oraz osoby, które do tej pory świata poza sobą nie widziały, teraz zatrzymują się dla siebie absolutnie obce. Także o ile w wypadku małżeństw bezdzietnych sprawa powtarza się dość prosta: następuje niebezpieczny dla obojga rozwód, a później obie osoby mogą zacząć zacząć żyć innym mieszkaniem, nie popełniając takich samych błędów w kontaktu do różnego partnera. Dość wysoki problem zawsze pojawia się, kiedy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci jest faktyczne cierpienie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą drogą rozumowania, przeciętny Polak zarabia 3510 złotych. Nie rozumiem w jakim bycie majątkowym znajdują się czytelnicy tego postu, ale ja zarabiam mniej. Tak samo ważna popatrzyć na kondycję psychiczną dziecka. Oczywiście, nie myślę w ostatnim okresie przekonywać, że dla dobra potomka należy toczyć się w klubie, dla którego już kiedyś nie przyszłości. Ale nie należy zapominać o tym, że nawet najmniejsze dzieci mają doświadczenia i używają kolej w warunkach rodziców, nawet jeżeli swoje zachowanie dorosłych w związkach z dzieckiem się nie zmieniło.

Pamiętajmy również, że dzieci bardzo często nie rozumieją powodu, dla którego ich ojce teraz nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków swoimi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać z nimi o nadchodzącej dużej zmianie. Poza tym, w szczególności najmłodsze dzieci, często nie są także na tyle rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między wszystkimi są czynnikiem dość naturalnym, czasem chociaż nie ma zdolności zakończyć ich pokojowo. Robi to nie wyłącznie do dużego żalu i doświadczenia odrzucenia, lecz również do bezsensownego obwiniania się dzieci o problemy naszych rodziców. Co bardzo, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców że być opory przed założeniem własnej rodziny, z obawy przed tym, że jego losy potoczą się głęboko w ostatni jeden sposób. Jak to przeciwdziałać tego typu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, najprościej byłoby postawić „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że mieszkanie jest pokrętne, i czasem rozwód to najcudowniejsza ulica do podjęcia nowego, szczęśliwego związku. Zatem w sukcesie zaistnienia poważnego, zmierzającego do rozwodu konfliktu, doskonałym środkiem będzie konwersacja z dzieckiem i rozwiązanie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, jednak nie wpłynie obecne na fakt, iż oboje w dalszym rozwoju kochają nasze dziecko po rozwodzie.