Szkolenie stanowiskowe pracownika

Mianem dress code nazywa się sposób, w który należy wykonać stylizację na konkretne spotkanie czy do danego rodzaju pracy. Jeżeli idzie o spotkania, sprawa wygląda dość szybko. Na tak wykonanych zaproszeniach zawsze powinna być podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym poziomie i oznaką szacunku do właściciela jest pogodzenie się do określonego dress code'u, dlatego, jeśli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle traktowanym będzie, jeśli dominująca część naszej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli oraz na zaproszeniu nie jesteśmy określone, w który sposób gospodarz chce, żebym się ubrali, zawsze tak jest zbudować strój ciężki i drogi.

Nie przeciwnie jest, jeżeli chodzi o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie podejmuje się, iż osoba zatrzymująca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi lub te konsekutywnymi, powinna wykorzystywać się swoim strojem do powszechnie przyjętych wartości w praktyce biurowej. Świadczy to, iż nie tylko naszym zachowaniem oraz warsztatem bycia, lecz jednocześnie strojem powinna okazywać klientom szacunek. W spraw ubioru mężczyzn, sytuacja jest raczej prosta. Dress code tłumaczeń ustnych stanowi wówczas zestaw, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, a dobrze rozumiana jest więcej niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dalekim rękawem. Do ostatniego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby osób jest nieco bardziej delikatna, tylko z pozostałej części kobiety w pewnym sensie potrafią sobie na nic pozwolić. Należy a przede wszystkim myśleć o tym, że nasz strój nie winien być wyzywający. Dlatego osoby działające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w dodatkowe elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na pewno w stonowanych kolorach oraz długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna wybrać do spódnicy/spodni które założymy, ale przede wszystkim chodzi zwrócić opinię na ostatnie, czy istnieje dobrze dopasowana. Nie może żyć ani za luźna ani za wąska. Istnieją tak zwane marynarki over size, ale miejmy, że jest różnica między marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów za dużą, Koszula – tak samo kiedy w sukcesu koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w niniejszym zawodzie, tak samo kiedy w wszelkiej nowej pracy biurowej, osoby mogą przechodzić w spodniach, aczkolwiek powinny to być spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, jeżeli nie są zbyt wysokie - optymalna wysokość to prawie 7 cm.