Sztuczne zaplodnienie zwierzat

Chęć założenia rodziny często łączy się nie tylko z podjęciem opinii o małżeństwie, ale także z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z bogatych przyczyn ukazuje się to uciążliwe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Może więc żyć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, przejawia się, że specjaliści nie są w okresie określić przyczyny niepłodności plus tym samym wdrożyć odpowiednich form jej działania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czy takie, które przenosi się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego typu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technologia ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par muszących mieć potomstwo jest optymalnym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że planując się na taką formę należy zdecydować albo będziemy posiadać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę główną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie kończyło się wcześniej, należy także dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a jeszcze zarządza jej szereg innych badań. I człowiek musi brać zbadane nasienie, poza tym kupuje skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie kończy się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika zapoznaje się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.