Zaburzenia psychiczne u dzieci i mlodziezy

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane i jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dużo się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na prawdziwym zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając więc z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Pewno stanowić czynnikiem prowadzącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej odkrycie jest dodatkowe zwykle w liczby i trzeciej części bycia człowieka, godzi się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i pędzi do wysokiej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie to stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą tworzyły głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię cechuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozłożyć na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką skupiają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne bada i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności jasnego myślenia, kłopoty z kolekcją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u osób, które narzekają na dwubiegunowość. Poza tym wpływ posiadają ponad takie elementy jak wielki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i też stresujące sytuacje. Ponadto bardzo ważny nacisk mają także wykształcenie i środowisko, w której zajmują potencjalnie chorujące osoby.